YALITIM ÇÖZÜMLERİ HOŞ GELDİNİZ BİZLERİ SOSYAL MEDYA'DA TAKİP ETMEYİ UNUTMAYINIZ.

E-Posta Adresimiz [email protected]

Telefon Numaramız 0 532 776 40 68

Su Deposu Yalıtımı

Ana Sayfa » Hizmetler » Su Deposu Yalıtımı

Su Deposu Yalıtımı:

Su deposu temizliği, tij delikleri segra gasyonlu bölgeler, yüzey tamiratları ve köşe pahları Elyaf katkılı tamir harcı ile tamiratları yapılıp sürmeye hazır hale getirilir. Perde beton yüzeyi su ile nemlendirilip Polimer modifiyeli çimento esaslı, esnek yapıda, yüksek su geçirimsizlik özelliğine sahip ürün ile yalıtım yapılıp iş su testi yapıldıktan sonra teslim edilir.

Su İzolasyon Hangi Alanlara Yapılmalıdır?

 

Binaların inşaat aşamalarından biri de izolasyon işlemleridir. Binanın temelinden başlar ve en son çatı kapatılmasına kadar inşaatın her sürecinde izolasyon uygulanacak bir bölüm mutlaka bulunmaktadır. İzolasyon işlemleri içinde en önemlisi su izolasyon uygulamasıdır.

Binanın temeli kurulurken depreme dayanıklı olmasının yanında su yalıtımında yapılması gerekmektedir. Yer zeminin oldukça altında kalan temel kısmına yer altı suları ve yağmur suları temas edecektir. Su yalıtımı yapılması halinde bina temeli bu sızıntılardan etkilenmez. Ayrıca su yalıtımı bina çatı kısmına da uygulanması gerekiyor. Yağmur, kar ve dolu gibi doğal suların bina çatısından içeriye girerek dairelere zarar vermesi engellenmesi için çatı bölümlerinin de mutlaka kaliteli malzeme kullanılarak su yalıtımı yapılması elzemdir.

Su İzolasyonunun Faydaları

Yapılarda birbirinden farklı alanlarda kullanılan su izolasyonunun oldukça önemli faydaları bulunuyor. İlk olarak su izolasyonunda kullanılan malzemeler sayesinde yapıların dayanıklılarının artarak uzun yıllar boyunca sağlam bir şekilde ayakta kalabildiğini söyleyebiliriz.

Daireler arasında suların damlaması veya yan duvarlardan sızan sular neticesinde oluşabilecek nem ve rutubet ortamı su izolasyon malzemelerinin kullanılması ve izolasyonun yapılması ile büyük derecede ortadan kalkar. Böylece binalardaki özellikle bodrum katlarda meydana gelebilecek kötü kokuların da önüne geçilmiş olunur. Su izolasyonu sayesinde binalara dışarıdan gelebilecek olan sel suları ve yağmurlar da engellenmiş olunur. Sonuç olarak binanın zarar görmesi engellenerek bina sağlığı korunmuş olur.

Su Yalıtım Maliyetleri Nedir?

Yapılarda mutlaka dikkat edilmesi gereken yalıtım çeşidi su yalıtımıdır. Binaların inşaatı sırasında ilk yapılması gereken temel işleminde mutlaka su yalıtımı yapılması gereklidir. Binanın depreme dayanıklı ve uzun ömürlü olması temelinin sağlam ve su yalıtımı yapılmış olması ile sağlanacaktır.

Temel kısmında poliüretan malzeme kullanılarak su yalıtımı yapılması su geçirmezlik sağlayacak aynı zamanda rutubet ve küf olmasının da önüne geçilecektir. Yağmur ve kar sularına karşı binaları koruyan alan olan çatı bölümlerinde de su yalıtımı mutlaka yapılmalıdır. Su yalıtım maliyetleri kullanılan yalıtım malzemesi ile doğrudan orantılıdır. Binanın sağlam kalması için çatı ve temel bölümlerinde kaliteli bir su izolasyonu yapılması gereklidir.

 

  • SOSYAL MEDYA

  • KATEGORİLER

  • Son Eklenenler

  • Call Now ButtonHEMEN ARA