YALITIM ÇÖZÜMLERİ HOŞ GELDİNİZ BİZLERİ SOSYAL MEDYA'DA TAKİP ETMEYİ UNUTMAYINIZ.

E-Posta Adresimiz [email protected]

Telefon Numaramız 0 532 776 40 68

Membran Temel Yalıtımı

Ana Sayfa » Hizmetler » Membran Temel Yalıtımı

Temel membran yalıtımında radya temeli, topraktan oluşa bilecek su, rutubet, nem ve ve benzeri demir donatiyi oksitlen dirip koronzoyana yol açabilecek hava şartlarına karşı poliyester keçeli 3mm çift kat membran yapılması gerekmektedir.

Temel membran yalıtımı fabrika, ev, konut ve beton olan zeminlerden sonra su yalıtımına karşı yapılan en güçlü yöntemlerden biridir.

Temel membran uygulamasına geçilmeden gro beton üzerine uygulanmaktadır.

Temel Bohçalama Membran Yalıtımı

Temeller yapıların en önemli bölümleri olarak kabul edilir. Temel aşamasında yapılan hataların geri dönüşleri son derece zor olduğundan bu aşamanın kusursuz bir şekilde geçilmesi gerekli olacaktır. Temel aşamasında yalıtım çok büyük önem arz eder. Yapının toprak ile temas ettiği kısım olduğundan yalıtımın kusursuz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Temellerde grobeton uygulamaları yapıldıktan sonra yalıtıma geçilir ve bu aşamada temel bohçalama membran yalıtım uygulamaları başlar. Grobetonun üst yüzeyi hiç boşluk kalmayacak şekilde bohçalanacaktır. Bu işlem sırasında her bir membran parçası belirli bir miktar diğerinin üzerine bindirilerek uygulanır. Ardından ısı uygulaması ile bu kısımlar eritilerek tek parça haline getirilmiş bir yalıtım malzemesi ortaya çıkar. Yapılarda olmazsa olmaz malzemelerden bir tanesidir. Temel bohçalama Membran yalıtımı enlemesine 10 cm,boylamasına ise 15 cm birbiri üzerine bindirilerek ve şalumo ile yakılarak yapıştırılır.ilk katta membranlar in ek yerlerı birbirine yapıştırılması yeterlidir.ikinci kayda yana doğru 50cm ve boyuna 5 metre şaşırtma yapılarak yapıştırılır.ikinci kat membranlar,ilk kat uygulamaya tamamen yapıştırır noktasal yapıştırma doğru değildir.Zemin yalıtım bölgesinin perde yalitimi ile birleştirilmesi için perde veya ampartman dönüşleri ampartman yüksekliğine göre uzun bırakılmalıdır

  • SOSYAL MEDYA

  • KATEGORİLER

  • Son Eklenenler

  • Call Now ButtonHEMEN ARA