YALITIM ÇÖZÜMLERİ HOŞ GELDİNİZ BİZLERİ SOSYAL MEDYA'DA TAKİP ETMEYİ UNUTMAYINIZ.

E-Posta Adresimiz [email protected]

Telefon Numaramız 0 532 776 40 68

Çatı İzolasyonu

Ana Sayfa » Hizmetler » Çatı İzolasyonu

Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılmalı?

 

Binaların kışın kısa sürede ısınmasını sağlayan ve ortamdaki ısının dışarı çıkmasını engelleyen en önemli tadilat işlemi çatı izolasyonu yapım aşamasıdır. Binanın sağlam bir çatı inşaatı yapılması ile birlikte birçok sorunun önüne de geçileceği bilinmelidir. Binaların bir nevi koruma kalkanı görevi gören alanı olan çatılar izolasyon süreçlerine en dikkat edilmesi gereken bölümlerin başında yer alır.

Doğru bir planlama ile inşaat aşamasında yapılan çatılar hem binaların kısa sürede ısınmasını sağlar hem de yağmur kar durumlarında binanın herhangi bir zarar görmesini engeller. Çatı izolasyonunda kullanılması gereken malzemeler ise cam yünü, taş yünü,poliüretan köpük çatı yalıtımı, kiremit altı ziftli kağıt olarak bilinmektedir.

Çatı Yalıtımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar göre binalardaki ısı kaybının yüzde 30luk kısmı çatılardan kaynaklandığı tespit edilmiştir. Son derece önemli olan çatı yalıtımı hem sağlık açısından hem de ekonomik açıdan fayda sağlayan bir etkendir.

Doğru bir çatı yalıtımı ile binalarınız ömrü uzar bakım ve onarım masrafları azalır. Ayrıca kaliteli malzeme kullanılarak iyi bir ustalık sonucu yapılan çatı izolasyonu ile ısı kaybı önlenir, su sızıntılarının önüne geçilir, rutubet oluşmasını önleyerek insan sağlığına zarar verilmesi önlenmiş olur. Binaları güneşin aşırı sıcağından, kışın kar ve yağmurdan koruyan çatıların düzenli aralıklarla izolasyon durumları kontrol edilmelidir. Kırılan kiremit var ise hemen yenisi ile değiştirilmelidir.

Teras İzolasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Özellikle müstakil tarzda yapılan binalarda bulunan teraslar genellikle binaların çatı katında bulunmaktadır.  Birçok insanın binasında sahip olmak istediği alanlardan biri olan terasların mutlaka izolasyon işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Öncelikle terasın üstü açık mı kapalı mı olması gerektiğine karar verdikten sonra yapmanız gereken ilk işlem izolasyon adımlarına başlamaktır. Üstü açık bir teras kullanılacaksa mutlaka zemin alanın su kaçaklarına izin vermeyecek şekilde yalıtım işlemlerinin yapılması gereklidir. Açık teras hem yağmur birikmesine hem de kar yağdığında kar birikmesine sebep olacağından dolayı bu suların teras altında bulunan daireye sızmaması gerekmektedir. Teras izolasyonu yapım aşamasında zemin yalıtımı ve su tahliye boruları en önemli yeri almaktadır.

  • SOSYAL MEDYA

  • KATEGORİLER

  • Son Eklenenler

  • Call Now ButtonHEMEN ARA