YALITIM ÇÖZÜMLERİ HOŞ GELDİNİZ BİZLERİ SOSYAL MEDYA'DA TAKİP ETMEYİ UNUTMAYINIZ.

E-Posta Adresimiz [email protected]

Telefon Numaramız 0 532 776 40 68

Ses İzolasyonu Nedir

Ana Sayfa » BLOG » Ses İzolasyonu Nedir

Ses İzolasyonu Nedir?

İnsanlar gün içinde vakitlerinin çoğunu evlerinde geçirmektedir. Yaşam alanlarımız olan evlerde konforlu bir uyku çekmek, keyifli bir sohbet etmek isteriz. Fakat yaşadığınız evde ses yalıtımı yok ise bu durum sizi fazlasıyla rahatsız edecektir. Binaların yapım aşamasında yapılması gereken ses yalıtımı eğer kaliteli malzeme kullanılmadan yapıldı ya da hiç yapılmadı ise vay halinize. İyi bir ses izolasyonu yapılmadığı durumlarda diğer dairelerden rahatsız edici sesler evinize gelir. Üst kat ya da alt katınızdan evinize aşırı ses alırsınız ya da dış ortamlarda bulunan tüm sesleri evinizin içinde duyabilirsiniz. Ses yalıtımı binanın inşaat aşamasında yapıldığı için mutlaka daire seçimlerinizde bu kriteri göz önünde bulundurmalısınız.

Ses İzolasyonunun Faydaları

İnsanların konfor alanlarının başında evler gelmektedir. Evlerimizde istirahat etmek ister sevdiklerimizle sohbet etmek isteriz. Ancak evinizde izolasyon yok ise ortaya inanılmaz rahatsız edici durumlar çıkabilir.

Ses yalıtımı evlerde olmazsa olmazlardan biridir. Ses yalıtımı binanın inşaat aşamasında yapılacağı için sonradan yapılabilecek yalıtım işleri çok faydalı olmayabilir. Binanın inşaatı sırasında ara betonların arasına ses yalıtımı sağlayacak malzemeler kullanılmalıdır. Ayrıca bitişik nizam daireler arasında bulunan duvarlarda da gerekli izolasyon malzemeleri kullanılması şarttır.

Ses izolasyonunun faydaları arasında rahatsız edici sesleri duymamak en başta gelir. Ayrıca dış ortamdan geçen araç sesleri de evinizin içine girmesini engellemiş olursunuz. Başkalarının dinlediği müzikleri evinizde duymak istemiyorsanız ses yalıtımı konusunda titiz davranmalısınız.

 

  • SOSYAL MEDYA

  • KATEGORİLER

  • Son Eklenenler

  • Call Now ButtonHEMEN ARA